Ekologicznie czy ekonomicznie?

Dodane przez Opublikowano 25/05/12 | 0 Komentarze

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniami: „ekologicznie znaczy drogo”, „nie stać mnie na ekologiczne życie”, „zabawa w ekologię jest dla bogatych”. Czy tak jest naprawdę? Mnie się wydaje, że gaszenie światła po wyjściu z pokoju, zakręcanie wody podczas mycia zębów czy stosowanie octu i sody oczyszczonej zamiast sterty innych detergentów do czyszczenia domu to raczej czysty zysk...

Trochę zmęczona tłumaczeniem, jakie korzyści przynosi eko-postawa, postanowiłam posłuchać argumentów drugiej strony. Zauważyłam, że osoby, które tłumaczą, że nie stać ich na "ekologiczne życie" zwykle:

- podczas każdych zakupów pakują wszystko do jednorazówek, bo „torba ekologiczna to spory wydatek”.
- myją naczynia po bieżącą wodą, bo „szkoda uruchamiać zmywarki” albo - co gorsza - po dokładnym spłukaniu dopiero wkładają naczynia do zmywarki „żeby na pewno się domyło”.
- nie segregują śmieci mimo iż mają taką możliwość, bo „za dużo stoi koszy w domu”, a poza tym „to strata czasu, którego zawsze brakuje”.
- kupują wysoko przetworzoną żywność w supermarketach zamiast świeżych warzyw i owoców na targu, żeby „oszczędzić czas spędzony na zakupach”.

Nie chcę pytać, czy na to ich stać, bo to w końcu nie moja sprawa. Trochę się tylko boję, że na takie podejście nie stać naszej planety...

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!