Opanować chaos

Dodane przez Opublikowano 08/10/12 | 0 Komentarze

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

W wielu mieszkaniach na pierwszy rzut oka panuje nieskazitelny porządek. Gdy jednak lepiej poznamy ich właścicieli, okazuje się, że porządek ten jest tylko pozorny. W szafkach kuchennych latami zalegają niewykorzystane „zapasy” w postaci makaronów, cukru, mąki, dżemów i innych przetworów, a w garderobie leżą zwinięte stosy niewyprasowanych i nieposegregowanych ciuchów, bielizny i pościeli.

Ja uwielbiam sprzątać i sprawia mi to niekłamaną przyjemność. Należę jednak do tej grupy ludzi, które często mają porządek... głęboko ukryty. Jeżeli - w przypływie zapału - zaczynam wymiatać, układać, porządkować, to zwykle najpierw biorę się za szafy, szafki, szuflady. Co więcej, do mojej garderoby nigdy nie trafiają niewyprasowane prześcieradła czy poplamione obrusy, a w szufladach wszystko ma swoją przegródkę i leży równo ułożone. Czasem gorzej bywa na zewnątrz, ponieważ zwykle nie wystarcza mi na wszystko czasu i energii...

Może to zabrzmi dziwnie, ale pachnąca, wyprasowana i równo ułożona na półce pościel jest dla mnie pewnego rodzaju obroną przed światem pełnym chaosu. Z pewnością sami nie powstrzymamy wojen, epidemii i zła, ale porządkując swój mały świat, wprowadzamy do swojego życia harmonię i możemy poczuć, że są rzeczy, nad którymi mamy pełną kontrolę. I nie chodzi tylko o pozorny ład, zamiatanie śmieci pod przysłowiowy dywan, ale o poczucie, że dzięki własnym staraniom organizujemy i upraszczamy swoją prywatną przestrzeń.

Na koniec życzę wszystkim, także sobie, żeby zawsze wystarczało nam czasu i energii na to, by gruntownie wysprzątać całe mieszkanie i... ten porządek utrzymać!

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!