20 minut poprawia nastrój

23/09/2011

Od dawna wiadomo, że regularne ćwiczenia są dobre dla psychiki, ale wcześniej nie określono, jaka aktywność fizyczna jest najlepsza i ile czasu powinno się jej poświęcać. Szkoccy naukowcy udowodnili, że już 20 minut ruchu tygodniowo przynosi korzyści, nawet jeżeli w tym czasie wykonujemy codzienne domowe porządki!

20 minut poprawia nastrój
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Stowarzyszenie Scottish Health Survey zapytało 20 tysięcy osób o ich kondycję psychiczną i o to, jak wysoki jest poziom ich aktywności fizycznej w ciągu tygodnia. Ponad 3 tysiące badanych cierpiało z powodu stresu i lęków.

Okazało się, że jakakolwiek forma ruchu obniżała poziom tych dolegliwości o 33%! Wśród nich ankietowali wymieniali m.in. sprzątanie, prace w ogrodzie, spacerowanie oraz uprawianie sportu, które miało najlepszy wpływ na psychikę.

Oczywiście, im więcej ankietowany się ruszał, tym mniejsze były szanse na to, że będzie narażony na dyskomfort psychiczny. Autorzy badania, opublikowanego w "British Journal of Sports Medicine", przypominają, że aktywność fizyczna zmniejsza też ryzyko poważnych chorób serca oraz nowotworów.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!