Czajnik bez kamienia

20/09/2011

W dzisiejszych czasach czajnik elektryczny jest podstawowym wyposażeniem większości kuchni. Nic dziwnego - nie ma szybszego sposobu na wrzątek. Niestety, podczas codziennego używania w czajniku powstaje nieestetyczny nalot z kamienia, który nie tylko psuje wygląd i smak wody, ale także sprawia, że woda dłużej się gotuje, przez co tracimy czas i pieniądze. Co zrobić, by szybko i łatwo usunąć niepożądany nalot?

Czajnik bez kamienia
Fot. WW| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Na rynku jest wiele preparatów do odkamieniania urządzeń kuchennych, jednak najczęściej są one drogie i mało wydajne, a w dodatku mogą być toksyczne. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych i tanich, a co najważniejsze - bezpiecznych domowych sposobów pozbycia się kamienia. Dzięki temu nie tylko ochronimy nasze zdrowie i kieszeń, ale i środowisko naturalne.

Ocet spirytusowy z wodą w proporcji 1:1 lub 2 płaskie łyżki kwasu cytrynowego rozpuszczone w wodzie skutecznie rozprawią się z kamieniem. Wystarczy włączyć czajnik i doprowadzić przygotowany roztwór do wrzenia. Gdy woda ostygnie, naczynie należy dokładnie wymyć i wypłukać pod bieżącą wodą. Odkamienianie tą metodą można powtarzać tak często, jak jest to konieczne.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!