Czysty relaks w czystej wannie

13/10/2012

Kąpiel w wannie - mimo iż niezbyt ekologiczna - jest ogromnie odprężająca i przyjemna. Oczywiście pod warunkiem, że wanna jest czysta i zadbana, dlatego warto szczególnie o nią dbać. Najlepiej myć ją od razu po każdym użyciu.

Czysty relaks w czystej wannie
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Oto sposoby czyszczenia wanny, w zależności od tego, z czego jest wykonana.

Wanna akrylowa. Jest bardzo delikatna, dlatego lepiej nie stosować do jej czyszczenia żadnych chemicznych, silnie działających środków. Tym bardziej, że jest ona bardzo łatwa w utrzymaniu. Wystarczy po każdej kąpieli przetrzeć ją sokiem z cytryny lub wodnym roztworem octu spirytusowego (1 łyżka octu na szklankę wody). Jeżeli na wannie akrylowej pojawiły się jakieś plamy, można spróbować wyczyścić je starą szczoteczką do zębów z odrobiną białej pasty do zębów.

Wanna żeliwna. Do jej wymycia można przygotować gęstą papkę z soli oraz terpentyny. Wyszoruj nią wannę, a następnie spłucz wodą. Dzięki temu wanna będzie nie tylko czysta, ale również nabierze połysku. Rdzawe plamy, które nieraz pojawiają się na żeliwnych wannach można usunąć za pomocą mieszanki boraksu i octu spirytusowego (1 łyżeczka boraksu na 2 łyżki octu). Papkę należy następnie dokładnie usunąć bieżącą wodą.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!