Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

06/02/2014

Często zalegają w niej resztki przypalonego jedzenia, a ze środka wydobywa się nieprzyjemny zapach. Nie jest to ani zbyt zdrowe, ani tym bardziej apetyczne... Ale spokojnie, i na to jest sposób!

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

W dodatku nie trzeba kupować drogich chemicznych preparatów ani tracić całego popołudnia na mozolne szorowanie kuchenki. Wystarczy jedna cytryna, miseczka (przeznaczona do podgrzewania w kuchence mikrofalowej) z wodą, nóż i... 10 minut!

Pokrój cytrynę w plasterki, wrzuć do wody, a następnie miseczkę wstaw do kuchenki i włącz program podgrzewania na 3-5 minut lub poczekaj, aż woda zacznie wrzeć. Kiedy usłyszysz charakterystyczny syganał, wstrzymaj się z otwieraniem drzwiczek przez kolejne 2-3 minuty. W tym czasie para wodna połączona z sokiem z cytryny rozprawi się z zaschniętym jedzeniem, tłustymi plamami i przypaleniami.

Po otwarciu drzwiczek ostrożnie wyjmij miseczkę z wodą i przetrzyj wnętrze czystą bawełnianą ściereczką zwilżoną ciepłą wodą. Wszytskie zabrudzenia powinny łatwo zejść, a w kuchence powinien pozostać tylko delikatny, świeży cytrynowy zapach. 

By nie dopuścić do powstania trwałych zabrudzeń, zabieg ten najlepiej powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy zwracasz uwagę na wygląd posiłków?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!