Jak ułatwić sobie prasowanie?

23/08/2011

Niezależnie od tego, czy to lubisz czy nie, zdarzają się momenty, gdy prasowanie okazuje się nieuniknione, dlatego warto poznać tricki, które sprawią, że stanie się ono łatwiejsze.

Jak ułatwić sobie prasowanie?
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

O prasowaniu warto pomyśleć już podczas wieszania prania – im staranniej je wytrzepiesz i rozprostujesz, tym prostsze będzie prasowanie.

Po wysuszeniu posegreguj rzeczy według tempertury ich prasownia. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, sprawdź instrukcję na metce. Zacznij prasować od tych przeznaczonych do niższej temperatury, aby nie wyczekiwać w nieskończoność aż żelazko się nagrzeje, no i nie narażać ubrań na spalenie.

Równie ważne są akcesoria, których używasz. Przede wszystkim wybierz deskę o odpowiednio dużej powierzchni oraz pokrowiec, którego wewnętrzna strona powleczona jest aluminium. Odbija ono ciepło, co daje efekt prasowania z dwóch stron. Nie tylko ułatwia to wygładzanie powierzchni tkanin, ale także pozwala na oszczędność czasu i prądu. Podobny rezultat uzyskasz samodzielnie podkładając pod pokrowiec folię aluminiową. Poza tym należy zadbać, by pokrowiec był stabilny i nie przesuwał się po desce. Ułatwi to odpowiednie mocowanie, np. sznurek ściągający zakończony stoperem.

Przy wygładzaniu uciążliwych zagnieceń może przydać się też płyn ułatwiający prasowanie.

No i pamiętaj, aby zawsze po skończonym prasowaniu wyłączyć żelazko z prądu – oszczędzisz nie tylko własne nerwy po wyjściu z domu, ale także środowisko!

MM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!