Jesień zaczyna się... od balkonu

01/10/2015

Liście, połamane gałązki, przewrócone doniczki i dużo nieczystości na podłodze – z takim widokiem nierzadko mierzymy się już w pierwszych dniach października. Nasze balkony, wystawione na działanie coraz mniej sprzyjających warunków atmosferycznych, jako pierwsze zwiastują nadejście chłodnej pory roku. Jednak nawet wtedy balkon może stanowić wizytówkę mieszkania – wystarczy wiedzieć, jak szybko i sprytnie go posprzątać.

Jesień zaczyna się... od balkonu
Fot. Jan Niezbędny| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

- Sprzątanie balkonu może przebiegać znacznie sprawniej, jeśli przełamiemy tradycyjny schemat porządków. Zamiast dotychczasowych rozwiązań, postaiwmy na te innowacyjne, które sprawią, że posprzątamy niewielką przestrzeń balkonu w krótkim czasie – mówi Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Jan Niezbędny. 

Po pierwsze: zacznijmy od czyszczenia ścian i sufitów z pajęczyn oraz przetarcia z kurzu balkonowych mebli. Taka kolejność pozwoli nam zaoszczędzić czas. Zbierający się na balkonowych meblach brud wymaga użycia efektywnych produktów, które szybko i skutecznie sobie z nim poradzą. Warto zainwestować w nasączane ściereczki, pakowane po kilkadziesiąt sztuk – są łatwe w użyciu, przenośne i lekkie, a do tego nie wymagają żadnych dodatkowych detergentów. Usuną kurz oraz inne zabrudzenia, a dzięki dodatkom (np. zawartości wosku) pomogą w pielęgnacji i ochronie drewna. Nie zapominajmy przy tym, że kurz zbiera się nie tylko w widocznych miejscach, ale też na lampach, parapetach oraz w różnych zakamarkach.

Po drugie: czas na przesadzanie kwiatów.Pamiętajmy przy tym o użyciu uniwersalnych rękawiczek domowych, które ochronią nasze dłonie przed zabrudzeniami ziemią. Przy okazji nie należy zapomnieć o sprzątnięciu barierek balkonowych. Do tego celu przyda się nam odpowiednia ścierka (np. z mikrofibry), które skutecznie usunie kurz.

Po trzecie: wynieśmy z balkonu wymyte meble oraz inne przedmioty i zabierzmy się za mycie podłogi. To miejsce na balkonie, które brudzi się najbardziej, dlatego przydadzą się specjalne detergenty i porządny mop, np. rotacyjny z mikrofibrą. Mikrofibra sprawia, że mop bardzo skutecznie zbiera wszelkie zabrudzenia, a jego obrotowa końcówka umożliwia dotarcie do wszelkich zakamarków. Z kolei mechanizm zastosowany w wiaderku pozwala na szybkie odwirowanie brudnej wody bez konieczności ręcznego wyżymania końcówki.

Po czwarte: wnieśmy i ustawmy wymyte meble, doniczki i inne rzeczy tak, aby nie zagracały wejścia ani dostępu do balustrady. 

Na podstawie: Jan Niezbędny

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!