Kabina prysznicowa na błysk!

20/02/2012

Czyszczenie kabiny prysznicowej może wydawać się żmudną i pracochłonną pracą. Jest ono jednak prostsze niż myślisz, a w dodatku niepotrzebne są żadne drogie preparaty, aby lśniła ona czystością!

Kabina prysznicowa na błysk!
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Poznaj sprawdzone domowe sposoby:

Szklane i plastikowe drzwi kabiny prysznicowej, kran i brodzik. Najlepiej umyje je roztwór wody i octu spirytusowego w proporcji 1:1. Aby łatwiej usunąć bardziej uporczywy brud, a także matowy osad z mydła i kamień, ocet można wcześniej lekko podgrzać. Następnie warto osuszyć wszystkie części miękką ściereczką lub starym ręcznikiem, aby nie powstały zacieki.

Przeciągając po ściankach kabiny prysznicowej wycieraczką do szyb lub choćby wycierając ją miękką ściereczką po każdym użyciu, unikniemy trwałych zabrudzeń i zaoszczędzimy na czasie.

Słuchawka prysznicowa. Przy okazji należy też przyjrzeć się słuchawce prysznicowej. Często jest ona zatkana kamieniem przez co strumień wody jest mało intensywny. Aby usunąć ten nieestetyczny nalot, wystarczy zamoczyć główkę prysznica w misce z octem spirytusowym zmieszanym pół na pół z wodą. Po godzinie po kamieniu nie powinien pozostać ślad!

Jeżeli jednak słuchawka nigdy nie była czyszczona w ten sposób i kamień w dużym stopniu zatyka jej otwory, prawdopodobnie konieczne będą bardziej radykalne kroki. W takiej sytuacji octu lepiej nie rozcieńczać, ale lekko go podgrzać i dopiero wówczas zamoczyć w nim końcówkę prysznica. Po upływie pół godziny dodatkowo należy wyszorować słuchawkę starą szczoteczką do zębów i dokładnie wypłukać.

Aby dokończyć dzieła, kran i słuchawkę prysznicową można wypolerować matową stroną folii aluminiowej i przetrzeć suchą ściereczką. Nada im to niezwykły połysk!

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!