Komary

27/05/2012

Są jedną z największych uciążliwości ciepłych miesięcy. Dokuczają zwłaszcza w pobliżu jezior, rzek, stawów i podmokłych łąk. Można się jednak przed nimi skutecznie bronić, nie wydając fortuny na chemiczne preparaty z apteki.

Komary
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Najlepiej działa wtarcie w skórę octu spirytusowego lub rozcieńczonego olejku anyżkowego, goździkowego czy eukaliptusowego. Można też natrzeć odsłonięte miejsca zewnętrzną stroną świeżej skórki cytrynowej lub pomarańczowej. Uwaga! Sposoby te nie są polecane dla osób z alergiami skórnymi!

Jeżeli nacieranie skóry jest z jakiegoś powodu niemożliwe, można spróbować rozstawić wokół siebie rośliny odstraszające intruzy. Komary szczególnie nie lubią też zapachu bazylii i kocimiętki. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest też zapalenie aromatycznych świec odstraszających komary, a na noc rozpostarcie nad łóżkiem moskitiery.

Po ukąszeniu. A jeżeli już komary nas dopadną, to na swędzące miejsca można zrobić okład z wody z miodem (1 łyżeczka miodu na 1 szklankę wody), przetrzeć przekrojoną cebulą lub octem spirytusowym. Świąd powinno też złagodzić posmarowanie skóry pianą z mydła i pozostawienie jej do wyschnięcia.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!