Lśniące akwarium

06/02/2012

Podczas zmiany wody w akwarium należy je dokładnie oczyścić, najlepiej za pomocą naturalnych, nietoksycznych preparatów, które można... samodzielnie przygotować. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych wydatków, a akwarium będzie lśniło czystością!

Lśniące akwarium
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Po wylaniu starej wody i przepłukaniu akwarium, najlepiej jest wymyć je ciepłym wodnym roztworem sody oczyszczonej (2 łyżki sody na 1 litr wody). Jeżeli to nie wystarcza, można dodatkowo wyszorować je miękką ściereczką oraz pastą przygotowaną z soli, octu spirytusowego i odrobiny wody. Dzięki temu z łatwością pozbędziemy się nieestetycznych śladów po wodzie. Należy jednak przy tym uważać, aby nie porysować szkła.

Po wylaniu starej wody i przepłukaniu akwarium, najlepiej jest wymyć je wodnym roztworem sody oczyszczonej (2 łyżki sody na 1 litr wody). Jeżeli to nie wystarcza, można dodatkowo wyszorować je miękką ściereczką oraz pastą przygotowaną z soli, octu spirytusowego i odrobiny wody. Dzięki temu z łatwością pozbędziemy się nieestetycznych śladów po wodzie. Należy jednak przy tym uważać, aby nie porysować szkła.
Na koniec akwarium należy bardzo dokładnie wypłukać, aby nic nie zaszkodziło jego mieszkańcom.

Na koniec akwarium należy bardzo dokładnie wypłukać, aby nic nie zaszkodziło jego mieszkańcom.

Dobra rada: Starą wodę z akwarium możesz wykorzystać do podlewania kwiatów! Jest do tego idealna, ponieważ zawiera wiele cennych substancji, które wzbogacą glebę. Więcej o tym znajdziesz tutaj: Z akwarium do doniczki.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!