Mole ubraniowe

05/02/2012

Są zmorą szaf! Nie patrzą na metkę, nie mają szacunku do markowych ubrań. W krótkim czasie i to zupełnie niepostrzeżenie potrafią zniszczyć nawet najdroższą i najbardziej wyrafinowaną sukienkę, sweter czy płaszcz...

Mole ubraniowe
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

W przypadku moli ubraniowych liczy się przede wszystkim prewencja. Jeżeli będziesz czekać do momentu, aż zauważysz pierwsze latające intruzy, wtedy będzie już za późno, ponieważ to larwy moli wygryzają dziury w ubraniach, a nie dorosłe osobniki.

W przypadku moli ubraniowych liczy się przede wszystkim prewencja Jeżeli będziesz czekać do momentu, aż zauważysz pierwsze latające intruzy, wtedy będzie już za późno, ponieważ to larwy moli wygryzają dziury w ubraniach, a nie dorosłe osobniki.
Oczywiście, aby z nimi walczy, można zdać się na preparaty dostępne w sklepach. Można też użyć tego co akurat jest pod ręką. Wystarczy odciąć stopy w starych (wypranych!) rajstopach czy pończochach i zrobić z nich zapachowe woreczki. Do środka najlepiej włożyć liście laurowe lub wiórki cedrowe, a następnie zawiązać i powiesić w szafie.
Odstraszająco na mole działa także zapach zmielonych goździków, cynamonu i  pieprzu. Zmieszaj je w równych proporcjach i wsyp do samodzielnie przygotowanej papierowej saszetki, a następnie włóż między ubrania.
Na atak moli szczególnie narażone są letnie i zimowe ubrania trzymane poza sezonem w pudłach czy walizkach. Aby je chronić wystarczy wyłożyć miejsce przechowywania świeżymi gazetami. Mole nie lubią zapachu farby drukarskiej. 

Oczywiście, aby z nimi walczy, można zdać się na preparaty dostępne w sklepach. Można też użyć tego co akurat jest pod ręką. Wystarczy odciąć stopy w starych (wypranych!) rajstopach czy pończochach i zrobić z nich zapachowe woreczki. Do środka najlepiej włożyć liście laurowe i wiórki cedrowe, a następnie zawiązać i powiesić w szafie.

Odstraszająco na mole działa także intensywne zapachy: zmielonych goździków, cynamonu i  pieprzu. Zmieszaj je w równych proporcjach i wsyp do samodzielnie przygotowanej papierowej saszetki, a następnie włóż między ubrania.

Na atak moli szczególnie narażone są letnie i zimowe ubrania trzymane poza sezonem w pudłach czy walizkach. Aby je ochronić wystarczy włożyć do miejsca, gdzie są przechowywane świeże gazety. Mole nie lubią zapachu farby drukarskiej. 

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!