Otwórz drzwi - wpuść energię

06/09/2011

Osacza cię bałagan, a ty nie wiesz od czego zacząć sprzątanie? Niezależnie od tego jaką decyzję podejmiesz, będzie ona dobra, bo najważniejsze to właśnie zacząć. Jeżeli jednak poważnie się nad tym zastanawiasz - zacznij od uporządkowania przestrzeni wokół drzwi.

Otwórz drzwi - wpuść energię
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Po prostu przejdź po całym domu i usuń zza drzwi to, co przeszkadza w ich swobodnym otwieraniu. Dotyczy to wszystkiego, co w jakikolwiek sposób je blokuje: kosze z praniem, meble, a także ubrania, szlafroki, ręczniki, torebki zawieszone na klamkach, kołkach czy wieszakach. Możnaby wymieniać bez końca. Absolutnie nic nie powinno stać w ich pobliżu ani na nich wisieć. Ważne, aby wszystkie drzwi w domu otwierały się na oścież. Przy okazji zetrzyj z nich kurz i brud, by wyglądały na czyste i zadbane.

Zastanawiasz się dlaczego warto zacząć właśnie od drzwi? To proste - dzięki temu łatwiej poruszać się po domu, co ma kluczowe znaczenie podczas dalszego sprzątania, wynoszenia śmieci, odgracania przestrzeni. Poza tym według filozofii Feng Shui drzwi mają znaczenie symboliczne. Przepływa przez nie energia która krąży po całym domu. Jeżeli płynie swobodnie i bez zakłóceń, wpływa to pozytywnie na twoje życie, natomiast jej zastój w określonym miejscu może powodować poważne problemy.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!