Plamy z błota? Nie śpiesz się!

11/02/2012

Skakanie po kałużach może być świetną zabawą. Mniej zabawne są plamy, które po sobie pozostawia... Spokojnie - na nie też są sposoby.

Plamy z błota? Nie śpiesz się!
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

To chyba jedyny rodzaj plam, w przypadku których pośpiech nie popłaca: należy poczekać, aż błoto całkowicie wyschnie, a następnie dokładnie wyczyścić zaplamione miejsce szczotką z twardym włosiem i wyprać zgodnie z instrukcją na metce. 

To chyba jedyny rodzaj plam, w przypadku których pośpiech nie popłaca. Przede wszystkim trzeba poczekać, aż błoto całkowicie wyschnie, a następnie dokładnie wyczyścić zaplamione miejsce szczotką z twardym włosiem i wyprać zgodnie z instrukcją na metce. 
Jeżeli mimo to plama jest widoczna, można przygotować specjalny roztwór do jej wywabienia. W tym celu należy rozpuścić łyżeczkę płatków mydlanych w 0,5 szklanki wody i dodać jajko żółtka. Przepranie ubrania w takiej mieszance oraz jego dokładne wypłukanie sprawią, że po plamie z błota nie powinien zostać ślad.
Plamy z błota na ubraniach nienadających się do prania po wyszczotkowaniu można przetrzeć letnią wodą z odrobiną proszku do prania.

Jeżeli mimo to plama jest widoczna, można przygotować specjalny roztwór do jej wywabienia. W tym celu należy rozpuścić łyżeczkę płatków mydlanych w 0,5 szklanki wody i dodać żółtko jajka. Przepranie ubrania w takiej mieszance oraz jego dokładne wypłukanie sprawią, że po plamie z błota nie powinien zostać ślad.

Plamy z błota na ubraniach nienadających się do prania po wyszczotkowaniu można przetrzeć letnią wodą z odrobiną proszku do prania.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Najbardziej lubię czytać porady na temat:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!