Pożegnanie z czasopismami

16/09/2011

Ustalmy fakty. Masz w domu sterty starych gazet i magazynów. Trudno ci się z nimi rozstać, choć w konsekwencji i tak musisz to zrobić, bo w innym wypadku twój dom zacząłby przypominać ogromną czytelnię. Jest wiele sposobów, by pożegnać się z czasopismami w delikatny sposób.

Pożegnanie z czasopismami
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Oto dziesięć pomysłów, które mogą zainspirować cię do wymyślania kolejnych:

Oddaj na makulaturę. To dość radykalna, ale sprawdzona metoda, by szybko pozbyć się niepotrzebnych druków. Pocieszające przy tym jest to, że nie trafiają one na wysypisko, ale zostaną ponownie wykorzystane, a ty przy okazji zarobisz kilka groszy. Ewentualnie, zamiast zawozić makulaturę do punktu zbiórki odpadów, możesz wrzucić ją do odpowiedniego pojemnika na segregację śmieci.

Sprzedaj. Niektóre antykwariaty przyjmują stare roczniki wielu magazynów, zwłaszcza tematycznych. Być może kiedyś interesowałeś się czymś, co już dawno przestało być twoją pasją, a ktoś inny właśnie szuka archiwalnych numerów czasopism o danej tematyce. Stare magazyny można z powodzeniem sprzedać również na aukcjach internetowych (np. Allegro, eBay).

Potnij na trociny. Jest to świetny sposób wykorzystania starych czasopism, jeżeli masz w domu małe zwierzątko (np. chomika, świnkę morską) oraz... niszczarkę do dokumentów. Tego typu ścinki można wykorzystać także do zabepieczenia delikatnych przedmiotów wysyłanych pocztą.

Zrób piłkę dla kota. Papierowe kulki z papieru to świetna zabawka dla kota. Pozbędziesz się starych gazet, a twój pupil będzie miał dużo radości!

Przygotuj papier do pakowania. Zawijanie prezentów w stare gazety czy magazyny zaczyna być trendy! Postępując w ten sposób nie tylko chronisz środowisko, oszczędzasz pieniądze, ale także możesz wysłać komuś wiadomość, wybierając strony z konkretnymi artykułami i tworząc z nich kolaże.

Wykorzystaj podczas zabawy z dziećmi. Ze starych gazet i magazynów można zrobić wydzieranki, wycinanki czy origami. Często przydają się także na szkolnych zajęciach plastycznych.

Stwórz dzieło sztuki. Powycinaj to, co naprawdę ci się podoba lub cię inspiruje i zrób z tego kolaż. Później możesz go oprawić i powiesić na ścianie jako prawdziwe dzieło sztuki!

Podaruj znajomemu. Jeżeli wiesz, że ktoś, kogo znasz interesuje się daną tematyką, spytaj, czy nie chciałby starych numerów jakiegoś magazynu.

Zanieś do przychodni lub biblioteki. W gabinetach lekarskich czy stomatologicznych oraz wszystkich miejscach, gdzie trzeba czekać na swoją kolej, ludzie często sięgają po coś do czytania. Oddając tam niepotrzebne czasopisma, możesz mieć pewność, że przeczyta je jeszcze wiele osób, co jest bardzo ekologiczne. To samo dotyczy lokalnych bibliotek.

Zatrzymaj. To dość ryzykowne, chyba że podejmiesz taką decyzję wyłacznie co do tych gazet i magazynów, które uwielbiasz i masz całkowitą pewność, że przydadzą ci się w przyszłości. Od razu jednak wymyśl dla nich jakiś ciekawy sposób przechowywania.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!