Pokaż mi swoją szafę...

30/08/2011

Uporządkowana garderoba jest źródłem radości i inspiracji. Daje pewność, że cokolwiek zdecydujemy się założyć będziemy wyglądać dobrze. Tymczasem porządek w szafie to wciąż dla wielu osób niedościgniony ideał. Jak to zmienić?

Pokaż mi swoją szafę...
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Można je sprzedać, wymienić czy po prostu oddać komuś, komu naprawdę się przydadzą.

W szafie powinno pozostać tylko to, w czym naprawdę chodzimy. Przechowywanie ubrań „na wszelki wypadek” jest bez sensu. Prawdopodobnie i tak nigdy ich nie założymy, a zajmują miejsce i - co gorsza - wywołują ciągły niepokój. Wiele osób zachowuje np. ciuchy w mniejszym rozmiarze w nadziei, że schudnie. Takie myślenie nie tylko nie pomaga w powrocie do dawnej masy ciała, ale także stresuje, wpędza w kompleksy i nie pozwala cieszyć się życiem.

To samo dotyczy ubrań i akcesoriów w kolorach lub fasonach, które do nas nie pasują. Zgubne jest też przechowywanie z sentymentu rzeczy zniszczonych czy niemodnych. W ten sposób niebawem może zabraknąć miejsca na to, co w ogóle nadaje się do noszenia.

Istnieje teoria, że ubranie, którego nie założyliśmy przez rok lub dwa, nie założymy już nigdy. Zwykle sprawdza się to w praktyce. Z tego powodu poważny przegląd zawartości szafy najlepiej robić raz w roku (np. wiosną), a na co dzień odkładać pojedyncze rzeczy, które uznamy już za bezużyteczne. Dzięki temu robimy miejsce dla nowych rzeczy, które wniosą do naszej garderoby powiew świeżości.

Ubrania w szafie można poukładać kolorystycznie lub posegregować według rodzaju, a więc osobno spodnie, żakiety, koszule, bluzki, swetry... Ułatwi to szybkie znalezienie potrzebnych części garderoby.

I jeszcze jedno: w szafie powinny znajdować się tylko ubrania wyprasowane i gotowe do założenia. Dzięki temu szykując się w pośpiechu do wyjścia unikniemy nerwowego prasowania, które często kończy się spaleniem ulubionej bluzki.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Jak wybierasz perfumy?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!