Pomidorowy zawrót głowy

26/04/2012

Chwila nieuwagi i... sos pomidorowy ląduje na ulubionych ubraniach! Kto zna ten scenariusz? A teraz czas na szczęśliwe zakończenie.

Pomidorowy zawrót głowy
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Plamy z pomidorów nie są co prawda łatwe do wywabienia, ale i na nie jest kilka sprawdzonych sposobów. Liczy się jednak każda minuta, bo - tak jak w przypadku większości plam - świeże schodzą łatwiej niż stare.

Przede wszystkim należy jak najszybciej spłukać zabrudzenie zimną wodą. Wcześniej dobrze jest przetrzeć plamę wodą z mydłem lub namoczyć ubranie w roztworze boraksu (1 łyżka boraksu na 4 litry wody). Następnie wyprać zgodnie z instrukcją na metce.

Stare plamy z pomidorów najlepiej jest namoczyć na noc w wodzie z mydłem i dodatkiem wody utlenionej, a rano dokładnie wypłukać i wyprać. W podobny sposób podziała też papka z proszku do pieczenia i niewielkiej ilości wody naniesiona na plamę.

W przypadku bardzo opornych plam można wykorzystać stary sposób naszych babć: rozłożyć wilgotne pranie na słońcu. Jego promienie delikatnie wybielą tkaninę, dzięki czemu plama będzie mniej widoczna. Jest to jednak sposób polecany przede wszystkim w przypadku jasnych ubrań.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!