Srebrne sztućce w dobrych rękach

26/08/2011

Srebrne sztućce i naczynia są ozdobą każdego stołu. Niestety, nawet nieużywane, ciemnieją i pokrywają się nieestetycznym nalotem. W sklepach jest wiele preparatów przeznaczonych do ich czyszczenia, ale - chociaż działają błyskawicznie - mogą też niszczyć srebrne przedmioty, a w dodatku często są toksyczne.

Srebrne sztućce w dobrych rękach
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Lepiej więc zdać się na sprawdzone domowe sposoby. Są one nie tylko proste i niezawodne, ale także można mieć pewność, że nie zaszkodzą gościom przy stole i... środowisku naturalnemu.

Najczęściej polecana jest biała pasta do zębów. Sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy mamy do czynienia z małą powierzchnią lub niewielką ilością łyżek, widelców, noży czy półmisków. Wystarczy nabrać odrobinę pasty na opuszki palców i wetrzeć w miejsca, które straciły blask. Już po chwili będą lśniły!

Soda oczyszona przydaje się, gdy trzeba wyczyścić większą powierzchnię. W tym celu należy zalać proszek wodą w takich proporcjach, by powstała gęsta papka, a następnie nabrać odrobinę przygotowanej mikstury na wilgotną gąbkę i wetrzeć ją w miejscach, które zaśniedziały. Po kilku minutach spłukać ciepłą wodą i wypolerować miękką ściereczką. W przypadku bardziej opornych zabrudzeń papkę z sody oczyszczonej można zostawić na srebrze przez godzinę przed spłukaniem.

 

Zobacz sodę oczyszczoną w Sklepie Wymiatam.com

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!