Wycieranie kurzu - po prostu

13/11/2011

To czynność, którą najlepiej dołączyć do codziennych obowiązków. W kurzu znajdują się bowiem roztocza, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza alergików.

Wycieranie kurzu - po prostu
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Wbrew pozorom, wycieranie kurzu wcale nie jest pracochłonne. Wystarczy opracować odpowiednią strategię i być konsekwentnym.

Po pierwsze: rób to zawsze przy okazji, np. rozmawiając przez telefon.

Po drugie: pamiętaj, że nie musisz codziennie wycierać kurzów w całym domu. Każdego dnia poświęć kilka minut na inne pomieszczenie.

Po trzecie: liczy się technika! Kurze najłatwiej zetrzeć wilgotną ściereczką z mikrofibry. Jej struktura sprawia, że kurz nie unosi się w powietrze, ale pozostaje na tkaninie. W przypadku bardzo zakurzonych powierzchni do wody można dodać odrobinę mydła w płynie. Poza tym ważne, by kurze ścierać od góry do dołu, a więc zaczynając od najwyższych półek, a kończąc na tych położonych najniżej. Dzięki temu kurz będzie opadał tylko na powierzchnie, które jeszcze nie zostały sprzątnięte.

I jeszcze jedno: nie używaj nigdy tych samych ściereczek w kuchni, łazience oraz pozostałych pomieszczeniach. W ten sposób unikniesz rozprzestrzeniania się groźnych drobnoustrojów.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!