Bez grymaszenia!

07/05/2012

Wspólne jedzenie posiłków przy rodzinnym stole nie tylko oducza dzieci kapryszenia nad talerzem, ale również zachęca do eksperymentowania z nowymi rodzajami pokarmów - informuje serwis Sciencedaily. 

Bez grymaszenia!
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Dlaczego dzieci kapryszą przy jedzeniu? I co w ogóle powoduje, że pojawia się u nich taka reakcja? - zastanawiała się Faye Powell z Loughborough University i członek Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Odpowiedzi na te pytania poszukiwała w trakcie obserwacji ponad 75 rodzin w porach posiłków.

Okazało się, że dziecko mniej grymasi i chętniej sięga po nowości, jeśli rodzice proponują mu jedzenie w atmosferze przyjacielskiej relacji. Nie działają przy tym wszelkie strategie związane z przymusem, np. wywieranie nacisku, usilne namawianie czy szantaż.

Nawyki dzieci związane z jedzeniem oraz ich zachowanie przy stole to bardzo ważne zagadnienia. - Podczas rutynowych wizyt lekarskich nawet co czwarty rodzic mówi o niepokojach związanych z odżywianiem dziecka. Problemy związane z jego karmieniem są ważną kwestią, która często powoduje w rodzinach stres i niepokój - zauważa Powell.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy zwracasz uwagę na wygląd posiłków?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!