Czy w ogóle warto być eko?

29/08/2011

Wiele osób sądzi, że segregacja śmieci czy oszczędzanie prądu w ich wykonaniu nie ma większego sensu, bo jedna osoba czy nawet jedno gospodarstwo domowe nie mają żadnego wpływu na zanieczyszczenie środowiska. Nic bardziej mylnego!

Czy w ogóle warto być eko?
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Liczy się każdy, nawet najmniejszy wkład w ochronę przyrody. Nie muszą to być od razu wielkie przedsięwzięcia. Wystarczą codzienne, małe gesty: segregacja odpadów, gaszenie światła po wyjściu z pokoju, wyłączanie z prądu nieużywanych ładowarek czy choćby zakręcanie kranu podczas mycia zębów. Wszystko to przyczynia się do zmniejszenia ilości śmieci na wysypiskach, emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery oraz oszczędzania wody, która jest przecież bezcenna.

Bardzo ważne są także rozmowy z innymi na temat tego, co można zrobić, by żyć bardziej ekologicznie. Być może wiele osób po prostu nie wie, jakie jest to łatwe i przyjemne. Pomyśl, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jedzenie świeżych warzyw i owoców zamiast przetworzonej żywności jest istotne dla przyszłości naszej planety. Przekonaj rodzinę, przyjaciół i znajomych, że naprawdę warto być eko!

Rada dla opiekunów: Przygotujcie razem z dzieckiem listę rzeczy, które możecie wspólnie robić, by pomóc chronić planetę. Rozwijając świadomość ekologiczną najmłodszych sami też przyczyniacie się do poprawy jakości życia na ziemi - dla siebie i przyszłych pokoleń!

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy segregujesz śmieci?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!