Dzieciństwo bez jednorazówek

24/10/2011

Wszyscy dookoła zachwycają się, jak proste jest dzisiaj rodzicielstwo. Jednorazowe pieluchy i chusteczki nawilżane, gotowe obiadki i deserki ze słoiczków, termometry elektroniczne mierzące gorączkę w 3 sekundy... Proste, ale czy ekologiczne? Na jakiej planecie będą żyły nasze dzieci? To zależy od nas.

Dzieciństwo bez jednorazówek
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Od urodzenia do momentu, aż dziecko nauczy się korzystać z nocnika, na wysypisku śmieci lądują nawet 1-2 tony jednorazowych pieluch! Tetrowe pieluchy - mimo iż z pewnością mniej wygodne - są o wiele bardziej ekologiczne. Hitem ostatnich lat są również pieluszki wielokrotnego użytku, które mają wodoodporną powłokę zewnętrzną i z wyglądu do złudzenia przypominają jednorazówki. Ich zaletą jest jednak to, że po użyciu nie powiększają ogromnej góry śmieci, ponieważ można je wyprać i użyć ponownie.

To samo dotyczy chusteczek nawilżanych, które są wyrzucane po jednym użyciu. W sprzedaży pojawiły się już myjki wielokrotnego użytku, które są nie tylko bardziej ekologiczne, ale i delikatniejsze dla skóry dziecka.

Jedyną uciążliwością może być konieczność ciągłego prania pieluch i myjek. Wielu osobom rekompensuje to jednak aspekt ekonomiczny. Produkty wielorazowego użytku są co prawda droższe, ale jest to wydatek jednorazowy, który zwraca się najpóźniej po kilku miesiącach. A satysfakcja ekologiczna jest przy tym bezcenna!

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!