Zabawki też mogą być eko!

21/10/2011

Zabawki zrobione z naturalnych materiałów są nie tylko bardziej estetyczne niż te plastikowe. Oto kilka ważnych powodów, dla których warto wymienić dziecięce przedmioty z tworzyw sztucznych na drewniane, papierowe lub uszyte z organicznych tkanin.

Zabawki też mogą być eko!
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

W zgodzie z naturą. Plastik rozkłada się wiele setek lat! Zabawki z drewna, papieru, bawełny czy lnu są w 100% biodegradowalne i - nawet jak się popsują - nie będą zanieczyszczać środowiska.

Bez alergii. Zabawki wykonane z naturalnych materiałów są zdrowe i nie powodują uczuleń. Plastik, zwłaszcza ten „made in china” może być toksyczny!

Dla kilku pokoleń. Drewniane zabawki są zwykle droższe niż plastikowe, ale także o wiele bardziej solidne i trwałe. Kupując je możesz mieć pewność, że posłużą nie tylko twoim dzieciom, ale może i wnukom.

Zrób to sam. Wiele zabawek z papieru, tkanin, a nawet drewna można wykonać samodzielnie, a przy okazji dobrze się bawić. Tego rodzaju zajęcia nie tylko rozwijają kreatywność maluchów, ale również wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!