Awokado w walce ze stresem

03/02/2014

Cierpisz na chroniczne zmęczenie i ciągle jesteś zestresowany? Nie musisz sięgać po drogie leki z aptecznej półki. Po prostu włącz do codziennego menu... awokado!

Awokado w walce ze stresem
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Po pierwsze: owoc ten jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E, witamin z grupy B oraz magnezu, a związki te niwelują negatywne skutki stresu.

Po drugie: duża zawartość żelaza i miedzi wspomaga regenerację czerwonych krwinek, a tym samym zapobiega niedokrwistości, jednej z najczęstszych przyczyn osłabienia, nadmiernej senności, braku koncentracji i bólów głowy.

Mimo oleistego miąższu, awokado jest całkowicie pozbawione cholesterolu i cukrów. Z tego względu doskonale nadaje się dla diabetyków, osób z nadciśnieniem tętniczym oraz cierpiących na dolegliwości żołądkowe. Jego jedyną wadą jest wysoka kaloryczność: 100 gramów owocu zawiera około 220 kcal.

Awokado ma delikatny smak, który można wzmocnić sokiem cytrynowym, czosnkiem, solą i pieprzem. Miąższ owocu można też wykorzystać do smarowania kanapek i przygotowywania past. Plasterki awokado na kromce chrupkiego pieczywa mogą zastąpić ser.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!