Co zrobić ze zużytymi bateriami?

23/08/2011

Jak często podczas wymiany baterii zastanawiasz się co zrobić z tymi już zużytymi? A może po prostu, niewiele myśląc, wyrzucasz je do kosza? Jeżeli tak, to błąd! Baterie należą do grupy najniebezpieczniejszych odpadów w naszych domach, dlatego nie powinniśmy wyrzucać ich do kosza na śmieci.

Co zrobić ze zużytymi bateriami?
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Co zatem zrobić z niepotrzebnymi bateriami? To proste. Warto zbierać w jednym miejscu wszystkie rodzaje zużytych baterii i przy najbliższej okazji wrzucić je do jednego ze specjalnych pojemników, które coraz częściej można spotkać w szkołach, urzędach, instytucjach, firmach, a także w różnego rodzaju sklepach w całej Polsce.

Zastanawiasz się pewnie dlaczego jest to takie ważne? Baterie zawierają m.in. rtęć, kadm, ołów i inne metale ciężkie, które przenikają do gleby i wód powodując ich zatrucie. Jedna mała bateria guzikowa jest w stanie skazić metr sześcienny gleby i zatruć 400 litrów wody!

Tymczasem zużyte baterie w większości nadają się do recyklingu, czyli ponownego przetworzenia. Zamiast więc zatruwać środowisko mogą - dzięki Tobie - posłużyć do wytworzenia czegoś pożytecznego. Pomyśl o tym kiedy następnym razem będziesz zmienić baterie na nowe!

MM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!