Ekologiczne grillowanie

30/06/2014

Ciepła pogoda sprawia, że wielu z nas rozpoczęło już sezon grillowy. Przy tej okazji nie zapominajmy jednak o... środowisku naturalnym. Podpowiadamy, jak zmienić tradycyjne grillowanie w ekologiczną zabawę na świeżym powietrzu!

Ekologiczne grillowanie
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Zapach smakowitych potraw oraz wesołe towarzystwo rodziny i przyjaciół... Trudno się oprzeć urokom kulinarnych spotkań w gronie najbliższych. Przy tej okazji warto jednak zadbać o to, aby nasze grillowanie było nie tylko pyszne, ale i… ekologiczne.

Na początek zwróćmy uwagę na podpałkę. Często wytwarzana jest ona z różnego rodzaju chemikaliów, które - choć łatwo się palą - są bardzo szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Dobrą alternatywą będzie więc podpałka nasączaną naturalnymi woskami roślinnymi. Tego typu produkt nie tylko nie zawiera niebezpiecznych substancji, ale też nie kopci się ani nie dymi, dzięki czemu nie wpływa na smak oraz zapach przyrządzanych potraw.

Podczas grillowania często używamy naczyń jednorazowych - plastikowych kubków, sztućców oraz talerzy. Są one bardzo wygodne podczas imprez plenerowych, nie tłuką się ani nie wymagają mycia. Pamiętajmy jednak, że naczynia wykonane z tworzyw sztucznych po wyrzuceniu rozkładają się nawet przez kilkaset lat! Dlatego dobrze jest wybrać ekologiczne talerze wykonane z trzciny cukrowej oraz papierowe kubki. Po pierwsze: są one twarde, co czyni je wygodniejszymi w użyciu. Po drugie: łatwo ulegają rozkładowi, dzięki czemu możemy bez obaw pozbyć się ich po grillowaniu.

Na koniec nie zapominajmy o sprzątaniu i segregacji śmieci! W tym celu dobrze jest wykorzystać worki do segregacji odpadów. Dzięki nim z łatwością rozdzielimy różne rodzaje śmieci. 

Jak widać grillowanie w wydaniu eko jest bardzo proste. Wystarczy kilka sprawdzonych sposób, by nasza zabawa na świeżym powietrzu była przyjazna dla środowiska.

Źródło: Jan Niezbędny

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy segregujesz śmieci?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!