Eko-papier... z odchodów wombata

18/09/2011

Pewna firma z Tasmanii znalazła nietypowy sposób na radzenie sobie w czasach kryzysu. Zaczęła produkować ekologiczny papier z odchodów wombata - średniej wielkości torbacza zamieszkującego zalesione tereny górskie południowo-wschodniej Australii. Papier stał się szybko niezmiernie popularny wśród turystów i jest sprzedawany jako typowo australijska pamiątka.

Eko-papier... z odchodów wombata
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Podstawą diety wombatów są trawy, korzonki, kora oraz liście drzew i krzewów. Duża zawartość włókien roślinnych sprawia, że ich odchody doskonale nadają się do produkcji innowacyjnego papieru.

Darren Simpson, szef firmy Creative Paper, przyznaje, że sam proces wytwórczy nie należy do przyjemnych. - Woń, która wydobywa się podczas gotowania surowca jest okropna, jednak później nie pozostaje po niej śladu. Można wyczuć jedynie przyjemny, organiczny zapach - mówi.

Simpson dodaje, że pomysł stworzenia tego typu pamiątki pochodzi od samych turystów, którzy pytali, czy firma zajmująca się produkcją papieru jest w stanie wytworzyć go także z odchodów zwierząt.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Kupujesz produkty wykonane z papieru z recyklingu?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!