Jeden zegarek = jedno drzewo

16/03/2014

„Najlepsza pora na posadzenie drzewa była 20 lat temu. Druga jest teraz” - slogan ten wzięła sobie do serca włoska marka produkująca drewniane zegarki. W tym celu podjęła współpracę z organizacją American Forest, która za każdy zakupiony zegarek WeWood sadzi jedno drzewo.

Jeden zegarek = jedno drzewo
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 2, kliknij aby powiększyc

Organizacja American Forests powstała w 1875 i jest najstarszą organizacją non-profit w USA. Jednocześnie jest ona liderem w ochronie środowiska, którego głównym zadaniem jest sadzenie drzew. Do końca 2010 roku miała na swoim koncie już ponad 35 milionów drzew zasadzonych na całym na świecie. Cel, jak sobie postawiła to zasadzenie 100 milionów drzew do końca 2020 roku!

W 1990 roku American Forests rozpoczęła wdrażanie projektu Global ReLeaf Campaign, dzięki któremu zasadziła dotychczas 44 milionów drzew w 50 stanach USA oraz 44 innych krajach. Projekt Global ReLeaf dzieli się na dwa typy:

- Global ReLeaf Fund - realizowany jest na terenach miejskich i obejmuje sadzenie drzew dookoła domów, biurowców oraz zabudowań przemysłowych, aby dawały tlen, cień, schronienie oraz upiększały miejski krajobraz.

- Global ReLeaf Forests - projekt odbudowy ekosystemu, którym objęte tereny dotknięte kataklizmami lub zniszczone w wyniku działalności człowieka.

Przypomnijmy: drzewa pomagają w oczyszczaniu powietrza i wody, spowalniają globalne ocieplenie oraz zapewniają naturalne siedliska dla dzikich zwierząt.

Warto wiedzieć. Na stronie internetowej American Forests można na bieżąco śledzić, ile drzew zostało zasadzonych przez organizację.

Źródło: American Forests, WeWood

Zobacz kolekcję drewnianych zegarków WeWood

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Jak często robisz zakupy przez internet?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!