Nie wyrzucaj! Odgrzewaj!

08/11/2012

Marnowanie jedzenia jest jednym z głównych grzechów naszej cywilizacji. Tymczasem to, co zostało z poprzedniego dnia można w ciekawy sposób wykorzystać, przygotowując szybko pyszny obiad lub kolację.

Nie wyrzucaj! Odgrzewaj!
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Oto jak odgrzewać potrawy:

Kasza gryczana. Najlepiej będzie smakowała odgrzana na patelni z odrobiną masła. Możesz też przesmażyć ją razem z pokrojoną drobno cebulą oraz kiełbasą lub boczkiem.

Makaron. Przełóż na sitko i zanurz na 2-3 minuty w garnku z wrzątkiem, a następnie odcedź. Makaron, który chcesz ponownie wykorzystać do zupy, wystarczy tylko przelać wrzątkiem.

Ryż. Włóż do sitka z drobnymi oczkami, umieść nad garnkiem z wrzącą wodą, przykryj. Po ok. 10 minutach podgrzewania ryż będzie jak świeżo ugotowany!

Ziemniaki. Ugotowane w całości, pokrój w talarki i przesmaż na patelni, aż lekko się zarumienią. Podobnie można odgrzać puree ziemniaczane. Innym sposobem na przygotowanie pysznego dania z wczorajszych ziemniaków jest ich zapieczenie. Wystarczy przełożyć ziemniaki do naczynia żaroodpornego, dodać masło i włożyć na 10-15 minut do piekarnika nagrzanego do 200 stop. C. 

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy zdarza Ci się wyrzucać jedzenie?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!