Peeling naturalnie

27/06/2012

Kosmetolodzy są zgodni, że najważniejszym zabiegiem kosmetycznym jest złuszczanie martwego naskórka. Aby mieć piękną, gładką skórę nie trzeba jednak wydawać fortuny na kosmetyki. Peeling domowymi sposobami jest nie tylko tańszy, zdrowszy i bardziej ekologiczny, ale i niezwykle skuteczny.

Peeling naturalnie
Fot. WuWu| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Oto propozycje naturalnych składników, których można użyć jako peelingów: 

Fusy kawy - po zaparzeniu nie wyrzucaj ich, tylko wsypuj do małej miseczki. Przed zabiegiem dolej oliwę z oliwek lub olej (np. z pestek winogron). Jeżeli nie masz uczulenia, do kawy możesz dodać też łyżkę płynnego miodu i szczyptę cynamonu. To sprawi, że w łazience uniesie się relaksujący kawowo-korzenny zapach.

Sól z oliwą z oliwek - do peelingu nadaje się zarówno zwykła sól kuchenna, jak i morska. Nie powinna być ona jednak zbyt gruboziarnista, ponieważ może podrażnić skórę. W celu przygotowania peelingu kilka łyżek soli należy zalać oliwą i wymieszać tak, aby uzyskać półpłynną konsystencję. Oliwę z oliwek można zastąpić olejem (np. z pestek winogron) lub oliwką dla dzieci. Jako dodatku można użyć łyżkę gęstej śmietany i kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.

Cukier z oliwą z oliwek - kilka łyżek cukru, najlepiej brązowego, zmieszaj z oliwą, aby uzyskać półpłynną konsystencję. Podobnie jak w przypadku peelingu „solnego”, oliwę można zastąpić olejem (np. z pestek winogron) lub oliwką dla dzieci, a jako dodatku zapachowego użyć ulubiony olejek eteryczny.

Płatki owsiane z mlekiem - płatki zalej ciepłym mlekiem i poczekaj ok. 10 minut, aż napęcznieją. Jeżeli nie masz w domu mleka, możesz użyć wody. Dodając łyżkę płynnego miodu, dodatkowo odżywisz skórę.

Peeling najlepiej wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Po każdym takim zabiegu skóra staje się miękka, bardziej elastyczna i nabiera zdrowego kolorytu. Dodatkowo peeling pobudza krążenie krwi, pomaga w walce z cellulitem i przygotowuje skórę na dalsze zabiegi kosmetyczne, zwiększając ich skuteczność.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Jaki jest twój ulubiony naturalny peeling?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!