Ryż dla zmęczonych

17/09/2014

Dlaczego? Ponieważ zawiera duże ilości magnezu, żelaza, cynku, wapnia, potasu, fosforu, witaminy B1, błonnika oraz cukrów złożonych.

Ryż dla zmęczonych
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Cukry magazynowane są w mięśniach i wątrobie w formie tak zwanego glikogenu. Jest to wielocukier złożony z cząsteczek glukozy, który zapewnia utrzymywanie jej prawidłowego stężenia we krwi, zapobiega niedocukrzeniu w okresach międzyposiłkowych, a także stanowi paliwo dla wszystkich komórek organizmu. Gdy jego zapasy się wyczerpują odczuwamy zmęczenie i senność. To dlatego specjaliści polecają ryż osobom chorym na cukrzycę oraz... przepracowanym.

Co więcej, ryż pozbawiony jest tłuszczów, cholesterolu i soli. Dzięki temu dostarcza cennych składników odżywczych, witamin i minerałów, a jednocześnie pozwala zachować smukłą sylwetkę i zdrowe serce.

Najlepiej łączyć go z warzywami. Niewskazane jest natomiast podawanie go z produktami zawierającymi dużą ilość białka, a więc mięsem, rybami, serami, mlekiem i orzechami. Dietetycy radzą też, aby unikać polewania go ciężkimi, tłustymi sosami. 

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Zjadasz codziennie śniadanie?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!