Suszone figi każdego dnia

28/06/2016

To doskonała przekąska. Powinny je włączyć do codziennego menu osoby, które chcą podnieść swoją sprawność fizyczną, zadbać o zdrowe kości i utrzymać szczupłą sylwetkę.

Suszone figi każdego dnia
Fot. WuWu| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Spośród wszystkich produktów roślinnych figi są najbogatszym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia. 100 gramów zarówno świeżych jak i suszonych owoców zawiera go tyle co szklanka mleka! Co więcej, owoce te mają właściwy stosunek wapnia do fosforu - pozwala to na optymalne wykorzystanie obu tych pierwiastków przez organizm.

Dieta oparta na mięsie, ziemniakach i zbożach zakwasza organizm, co jest przyczyną nieprawidłowej mineralizacji kości. Przez to mogą stawać się one słabe i łamliwe. Figi neutralizują szkodliwe kwasy i przyczyniają się do zachowania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Wystarczy garść suszonych fig dziennie, by kości były mocne i zdrowe!

Poza tym figi są źródłem fitosteroli, które zmniejszają poziom cholesterolu w organizmie. Ze wszystkich suszonych owoców posiadają też największą ilość błonnika, który pobudza trawienie.

Najlepiej wybierać suszone figi z białym nalotem, który jest naturalnym efektem, wynikającym z krystalizacji cukrów zawartych w owocach. Świadczy on o wysokiej jakości i odpowiedniej wilgotności owoców. Warto przy tym pamiętać, że suszone figi powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu.

Jak spożywać? Figi stanowią doskonałą przekąskę między posiłkami. Sprawdzają się także jako dodatek do musli czy jogurtu oraz jako urozmaicenie potraw pieczonych i gotowanych.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!