Worek na śmieci w wersji eko

09/10/2015

To, że segregacja śmieci jest bardzo ważna, wiedzą już prawie wszyscy. Wciąż jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w znaczenie ma również to, do jakiego worka będziemy wrzucać śmieci!

Worek na śmieci w wersji eko
Fot. WuWu| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Najlepiej wybierać worki degradowalne, ponieważ są one przyjazne dla środowiska. Jest to związane z tym, że zawierają specjalny dodatek, dzięki któremu po 18-24 miesiącach od daty produkcji rozpoczyna się proces ich rozpadu.

Degradacja zachodzi w naturalnych warunkach, w obecności powietrza. Jej tempo zależy od temperatury i wilgotności środowiska. Na wysypisku śmieci worki degradowalne uwalniają swoją zawartość, dzięki czemu odpadki organiczne mogą ulec kompostowaniu. Jest to bardzo istotne, gdyż w Polsce na wysypiska trafia 90% śmieci!

Warto dodać, że całkowity rozpad worków degradowalnych następuje po kilku latach, a zwykłych worków na śmieci - po ok. 400 latach! Naukowcy obliczyli, że zastąpienie klasycznych worków - workami podlegającymi naturalnemu rozkładowi mogłoby zmniejszyć poziom odpadów na świecie nawet o 20%!

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy segregujesz śmieci?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!