Zgaś światło!

31/03/2012

Już dzisiaj w ramach akcji Godzina dla Ziemi zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF, zgaśnie światło w milionach domów oraz oświetlenie najbardziej znanych budynków na całym świecie. Ten symboliczny gest przypomni po raz kolejny o tym, że wszyscy powinniśmy się troszczyć o środowisko naturalne, a ochrona przyrody zaczyna się w naszych domach i codziennym życiu.

Zgaś światło!
Obchody Godziny dla Ziemi, Kanada 2010. Fot. WWF| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

- W czasie Godziny dla Ziemi WWF zachęcamy do gaszenia światła oraz do podejmowania zobowiązań, które nie wymagają od nas wielkich wyrzeczeń – mówi Małgorzata Kosowska z WWF. – Godzina dla Ziemi to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowa znaczenie dla stanu środowiska. 

Co możemy zrobić, aby pomóc Ziemi? Gaśmy zbędne światło, wymieńmy zwykłe żarówki na energooszczędne świetlówki i wyłączajmy urządzenia elektryczne, których nie używamy. Segregujmy śmieci, przesiadajmy się do komunikacji miejskiej i na rower, oszczędzajmy wodę. Lista naszych postanowień może być znacznie dłuższa (więcej można znaleźć na stronie wwf.pl/godzinadlaziemi). Te małe kroki, jeśli są podejmowane na co dzień, pomagają chronić środowisko naturalne.

W sobotę, 31 marca o 20:30 na jedną godzinę w ciemności pogrążą się Wieża Eiffel w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa w Dubaju, Krzywa Wieża w Pizie oraz w tysiące innych obiektów na wszystkich kontynentach. W Polsce oficjalnie do akcji przyłączyła się rekordowa liczba miast – aż 44. Ciemność zapadnie w najsłynniejszych budynkach i obiektach architektonicznych w naszym kraju. Wśród nich będzie: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Teatr Wielki, mur Starego Miasta oraz warszawskie mosty, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz cztery ministerstwa (Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Źródło: wwf.pl/godzinadlaziemi

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!