Dlaczego warto kupować przez internet?

10/08/2012

E-zakupy są w naszym kraju coraz popularniejsze. Z badań wynika, że już ok. 70% Polaków korzysta z tej formy nabywania dóbr. Jeżeli jeszcze nie zaliczasz się do tej grupy, to sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na zakupy w sieci.

Dlaczego warto kupować przez internet?
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Oto plusy kupowania przez internet: 

Płacisz mniej. W internecie jest nie tylko taniej, ale dodatkowo nie wydajesz pieniędzy na benzynę czy bilet komunikacji miejskiej, by dojechać do sklepu. Szacuje się, że zakupy w sieci to oszczędność nawet ok. 25% w porównaniu z klasycznym sposobem kupowania!

Nie stoisz w korkach. To nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również ochrona środowiska naturalnego!

Unikasz kolejek. W dodatku nie musisz nawet ruszać się z ulubionego fotela. Wystarczy kilka kliknięć, by kurier dostarczył wprost pod drzwi torbę z zakupami, często nawet w wybranym, dogodnym dla ciebie terminie. Jest to ogromne ułatwienie m.in. dla rodziców małych dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych.

Masz czas na decyzję. Idąc do sklepu, często kupujesz coś pod wpływem impulsu, a potem okazuje się, że wcale tego nie potrzebujesz, kilkakrotnie przepłaciłeś, nie miałeś czasu, by zapoznać się z innymi artykułami z tej kategorii i w rezultacie wybrałeś ten najmniej odpowiedni (niepotrzebne skreślić). Przeglądając produkty w internecie, możesz spokojnie porównać marki, ceny oraz zapoznać się dokładnie z parametrami danego artykułu.  

Oczywiście - mimo niezaprzeczalnych korzyści - podczas zakupów w sieci na konsumentów czyha też wiele pułapek. O tym przeczytacie już niebawem!

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Jak często robisz zakupy przez internet?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!