Lepszy wróbel na tacy...

17/06/2015

Połączenie humoru z funkcjonalnością i dobrą zabawą – tak w skrócie można opisać nową limitowaną kolekcję ÖNSKEDRÖM, która w kwietniu br. trafiła do IKEA. Na tekstyliach i drobnych akcesoriach domowych z tej serii zagościły zabawne rysunki jednego z najbardziej znanych szwedzkich grafików, Olle Eksella.

Lepszy wróbel na tacy...
Fot. IKEA Kraków| zdjęcie 1 z 5, kliknij aby powiększyc

Kolekcja ÖNSKEDRÖM bazuje na trzech różnych motywach charakterystycznych dla twórczości Olle Eksella. Na pościelach, pudełkach i akcesoriach kuchennych znajdziemy więc rysunki ptaków obdarzonych ludzkimi cechami, ilustracje z książki dla dzieci „Edward i koń” oraz kolorowe zapałki.

- Olle Eksell bawił się sztuką, a za cel stawiał sobie wywołanie uśmiechu na twarzach jej odbiorców - mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, kierownik marketingu IKEA Kraków. - Wierzymy, że dzięki kolekcji ÖNSKEDRÖM w naszych domach będzie jeszcze więcej radości i humoru. W końcu sztuka powinna być dostępna dla wszystkich i sprawiać nam przyjemność – dodaje. 

Olle Eksell (1918-2007) to jeden z najbardziej znanych i cenionych szwedzkich grafików. Stworzył setki okładek książek, plakatów i wzorów tkanin, a w 1965 roku zaprojektował kultowe logo popularnej skandynawskiej marki kakao. Jego oryginalny styl, nieco zbliżony do dziecięcych rysunków, jest rozpoznawalny na całym świecie.

Limitowana kolekcja ÖNSKEDRÖM dostępna będzie aż do wyczerpania asortymentu. 

Źródło: IKEA Kraków

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Kupujesz produkty wykonane z papieru z recyklingu?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!