Po co nam rośliny doniczkowe?

04/08/2012

Są nie tylko ozdobą każdego wnętrza. Naukowcy od wielu lat podkreślają zalety otaczania się zielenią w domu.

Po co nam rośliny doniczkowe?
Fot. Shutterstock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Jakie korzyści - poza estetycznymi - przynosi hodowanie roślin w domu czy mieszkaniu?

Jakie korzyści - poza estetycznymi - przynosi hodowanie roślin w domu czy mieszkaniu?
Źródło pary wodnej. I to najlepsze pod słońcem! Rośliny doniczkowe nawilżają powietrze wysuszone m.in. przez kaloryfery. Fikus produkuje (w zależności od wielkości) od 15 do 20 g wody na godzinę, a paprotka od 7 do 15 g. Nawilżanie powietrza zapobiega atakom duszności oraz innym objawom alergii, a także... zmarszczkom.
Oczyszczalnie powietrza. Rośliny doniczkowe pomagają również pozbyć się z powietrza toksyn wydzielanych np. przez sztuczne odświeżacze powietrza czy chemiczne pasty do podłóg. Bluszcz czy filodendron przez 6 godzin jest w stanie zmniejszyć o 80% stężenie szkodliwych substancji w naszym otoczeniu! 

Źródło pary wodnej i nawilżacze powietrza. I to najlepsze pod słońcem! Rośliny doniczkowe nawilżają powietrze wysuszone m.in. przez kaloryfery. Fikus produkuje (w zależności od wielkości) od 15 do 20 g wody na godzinę, a paprotka - od 7 do 15 g. Nawilżanie powietrza zapobiega atakom duszności oraz innym objawom alergii, a także... zmarszczkom.

Oczyszczalnie powietrza. Rośliny doniczkowe pomagają również pozbyć się z powietrza toksyn wydzielanych np. przez sztuczne odświeżacze powietrza czy chemiczne pasty do podłóg. Lilia, fiskus, bluszcz czy filodendron przez 6 godzin są w stanie zmniejszyć o 80% stężenie szkodliwych substancji w naszym otoczeniu!

Ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Wielu badaczy uważa, niektóre rośliny (np. paprotka, zielistka, storczyk) pochłaniają część promieniowania wytwarzanego przez komputery, telewizory, wieże hi-fi oraz inne domowe urządzenia. Na jedno urządzenie elektromagnetyczne w pokoju powinna przypadać przynajmniej jedna roślina.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!