Drugie śniadanie przyjaciół

25/09/2011

Między 10 a 12 w południe jest już za późno na śniadanie, ale jeszcze za wcześnie na lunch czy obiad. To jednak świetna pora, by zaprosić znajomych na brunch - na pewno wszyscy zdążą dotrzeć, a ty z łatwością wszystko przygotujesz.

Drugie śniadanie przyjaciół
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

W Polsce brunch zwykle kojarzony jest z drugim śniadaniem. To bardzo ważny posiłek i nigdy nie należy go pomijać, ponieważ regularne jedzenie małych porcji co 3-4 godziny usprawnia przemianę materii, a przy okazji jest wyśmienitym pretekstem do spotkania towarzyskiego. Najłatwiej zorganizować je w weekend, gdy większość osób nie pracuje i bez problemu będzie mogła przyjść.

Menu na brunch jest proste do przygotowania, ponieważ można podać zarówno dania śniadaniowe, jak i takie, które jada się w porze lunchu. Zasada jest prosta: ma być lekko, łatwo i przyjemnie. Nie musisz stać od rana w kuchni, przyrządzając wymyślne potrawy. Możesz zaserwować gościom kanapki z twarożkiem i wędzonym łososiem, jogurt z musli, jajka na miękko, omlety, kiełbaski na ciepło, wędlinę, naleśniki, sałatki, owoce. Obowiązkowo należy zaproponować gościom kawę lub herbatę. Mogą być również soki, najlepiej świeżo wyciskane.

A gdyby ktoś cię zapytał, skąd się wzięło to dziwne słowo - brunch, wytłumacz, że pochodzi z połączenia angielskich słów breakfast (śniadanie) oraz lunch. Termin po raz pierwszy został użyty w latach 90. XIX wieku w jednej z brytyjskich gazet i bardzo szybko stał się bardzo popularny.

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Czy prosisz, by Twoi goście zdejmowali buty?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!