Sztuka zapraszania

13/09/2011

Organizując przyjęcie, jedną z najważniejszych spraw jest ułożenie listy gości i poinformowanie ich o planowanej uroczystości. W zależności od rodzaju imprezy, można to zrobić na różne sposoby.

Sztuka zapraszania
Fot. iStock| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Istnieją trzy podstawowe kanały umożliwiające poinformowanie gości o zbliżającym się przyjęciu: poczta, internet i telefon. Oczywiście, najłatwiej jest zadzwonić i zaprosić każdego osobiście, jeżeli jednak planujemy większą liczbę gości lub okazja jest niezwykle uroczysta (np. ślub, wesele, rocznica), najlepiej rozesłać zaproszenia pocztą tradycyjną. Z internetu możemy skorzystać, gdy przyjęcie jest bardziej kameralne, np. chcemy zaprosić przyjaciół lub dobrych znajomych na niezobowiązujące spotkanie towarzyskie, i to w krótkim terminie. Pocztą elektroniczną można również przesłać przypomnienie o zbliżającej się imprezie, o której wcześniej informowaliśmy telefonicznie.

Zaproszenia na ważne uroczystości należy wysyłać co najmniej trzy tygodnie przed planową datą imprezy. Natomiast na spontaniczne spotkania przyjacielskie można zaprosić nawet z dnia na dzień, pod warunkiem, że nie wymagają one od gości żadnych większych przygotowań, np. kupienia prezentu, wybrania kreacji.

 

Zobacz też: 6 elementów doskonałego zaproszenia

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!