Walentynkowa kolacja we dwoje

14/02/2012

Święto zakochanych nie jest współczesnym wymysłem - było obchodzone już od czasów średniowiecza. Początkowo tylko w południowej i zachodniej Europie, obecnie - jest znane i celebrowane niemal w każdym jej zakątku, a przy okazji... krytykowane za swój komercyjny charakter. Niezależnie od tego, co o nim sądzisz, możesz potraktować je jako dobry pretekst do spędzenia z ukochaną osobą romantycznego wieczoru.

Walentynkowa kolacja we dwoje
Fot. Fotolia| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Niekoniecznie musicie wychodzić na drogą, wystawną kolację do restauracji. Jeżeli nie macie jeszcze rezerwacji na dzisiejszy wieczór, możecie szybko i bez wysiłku przygotować coś sami w domu. Oto kilka pomysłów:

Niekoniecznie musicie wychodzić na drogą, wystawną kolację do restauracji. Jeżeli nie macie jeszcze rezerwacji na dzisiejszy wieczór, możecie szybko i bez wysiłku przygotować coś sami w domu. Oto kilka pomysłów:
Romantyczne wyznania. Zamiast prezentów, możecie wcześniej napisać sobie miłosne listy. Mogą być krótkie, ważne, aby były napisane od serca. To piękniejsza pamiątka niż kwiaty czy inne nawet najbardziej wymyślne prezenty.
Nastrojowa muzyka. Może to banalne, ale jednak na takie okazje najlepsza będzie muzyka sentymentalna albo taka, która przywoła wspólne wspomnienia. Najlepiej, aby była cicha i nie zagłuszała waszych rozmów. A może skusicie się na wspólny taniec?
Nakrycie stołu. Nie szczędź czasu, aby sprzątnąć i przygotować stół do walentynkowej kolacji. To oprawa, która naprawdę tworzy romantyczną atmosferę! Jedzenie na blacie obłożonym papierami sprawi, że nastrój pryśnie. Nie musisz wyciągać białego obrusa czy rodowej zastawy, ale jakiś romantyczny akcent lub świece z pewnością wprowadzą was w magiczny klimat.
Jedzenie. Dania nie muszą być wyszukane. Najlepiej, aby były proste i szybkie do przygotowania - w końcu jest mało czasu! Poza tym układając menu warto wziąć pod uwagę upodobania obojga partnerów. Może macie jakąś wspólną ulubioną potrawę? A może sięgnięcie po któryś ze znanych afrodyzjaków. Pożądanie wzbudzi z pewnością zupa z selera, pieczone ostrygi, szparagi gotowane w winie, pasta z awokado, a na deser - kawa z chili, banan w polewie z gorzkiej czekolady i szampan z truskawkami!
Dobra rada. Pary, które mają małe dzieci, powinny wcześniej pomyśleć o zapewnieniu pociechom opieki na noc. Z pewnością dziadkowie nie będę mieli nic przeciwko temu, by zająć się wnukami. A jeżeli to niemożliwe, to może uda się namówić na to kogoś innego z rodziny, znajomych lub przyjaciół? Bez dzieci łatwiej będzie zjeść rano wspólne śniadanie w łóżku.

Romantyczne wyznania. Zamiast wręczania prezentów, możecie wcześniej napisać sobie miłosne listy. Mogą być krótkie, ważne, aby ich treść płynęła prosto z serca. To piękniejsza pamiątka niż kwiaty czy inne nawet najbardziej wymyślne gadżety.

Nastrojowa muzyka. Może to banalne, ale jednak na taką okazję najlepsza będzie muzyka sentymentalna albo taka, która przywoła wspólne wspomnienia. Powinna być cicha, aby nie zagłuszała waszych rozmów. A może skusicie się na wspólny taniec?

Nakrycie stołu. Nie szczędźcie czasu, aby sprzątnąć i przygotować stół do walentynkowej kolacji. To oprawa, która naprawdę tworzy romantyczną atmosferę! Jedzenie na blacie obłożonym papierami sprawi, że nastrój pryśnie. Nie musicie wyciągać białego obrusa czy rodowej zastawy, ale jakiś romantyczny akcent lub świece z pewnością wprowadzą was w magiczny klimat.

Jedzenie. Dania nie muszą być wyszukane. Najlepiej, aby były proste i szybkie do przygotowania - w końcu jest mało czasu! Poza tym układając menu warto wziąć pod uwagę upodobania obojga partnerów. Może macie jakąś wspólną ulubioną potrawę? A może sięgnięcie po któryś ze znanych afrodyzjaków? Pożądanie wzbudzi z pewnością zupa z selera, pieczone ostrygi, szparagi gotowane w winie, pasta z awokado, a na deser - kawa z chili, banan w polewie z gorzkiej czekolady i szampan z truskawkami!

Dobra rada. Pary, które mają małe dzieci, powinny wcześniej pomyśleć o zapewnieniu pociechom opieki na noc. Z pewnością dziadkowie nie będę mieli nic przeciwko temu, by zająć się wnukami. A jeżeli to niemożliwe, to może uda się namówić na to kogoś innego z rodziny, znajomych lub przyjaciół? Bez dzieci łatwiej będzie zjeść rano wspólne śniadanie w łóżku :)

KM

Szanuj środowisko! Zanim wydrukujesz, zastanów się, czy naprawdę jest to konieczne! … drukuj

Komentarze ()

Sonda

Mój ulubiony kulinarny afrodyzjak to:

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!