Worki na śmieci Eko Natura

Worki na mieci Eko Natura
Fot. Jan Niezbędny| zdjęcie 1 z 1, kliknij aby powiększyc

Przyjazne dla środowiska. Wykonane są z folii polietylenowej z niewielkim dodatkiem specjalnego degradanta d2w, dzięki któremu dochodzi do rozerwania wiązań węglowych w cząsteczce polietylenu. Już po 18-24 miesięcy od daty produkcji prowadzi to do zmniejszenia wytrzymałości folii, a po kilkunastu latach skutkuje jej całkowitym rozpadem. Proces ten zachodzi w naturalnych warunkach przy dostępie powietrza. Tempo degradacji zależy od temperatury i wilgotności środowiska.

Dla porównania zwyczajna folia polietylenowa rozkłada się ok. 400 lat, a szczelnie zamknięte worki zawierają wewnątrz powietrze, co powoduje szybkie zapełnianie wysypisk. Tymczasem w Polsce wciąż trafia na nie 90% śmieci! Worki wykonane w folii degradowalnej z czasem uwalniają swoją zawartość, dzięki czemu odpady organiczne ulegają kompostowaniu.

Worki Eko Natura Jana Niezbędnego dostępne są w dwóch rozmiarach: 35 litrów i 60 litrów. W wersji eko można wybrać worki z taśmą ściągającą lub zawiązywane. Ich cena jest ok. 10% wyższa niż zwyczajnych worków na śmieci, ale korzyść dla środowiska ogromna.

Źródło: janniezbedny.pl

Komentarze ()

Sonda

Czy segregujesz śmieci?

Copyright 2012 © wymiatam.com
Wymoiatam.com na Facebooku!